/Mariusz Stępiński blisko nowego klubu. Krok w tył?
fot. Franconia, licencja Creative Commons

Mariusz Stępiński blisko nowego klubu. Krok w tył?

To trudny okres dla polskiego napastnika, który aktualnie nie ma gwarancji stałej gry w pierwszym składzie Hellasu Werona. Zgodnie z informacjami medialnymi, nasz zawodnik lada moment trafi do… Serie B.

Reprezentant Polski na ten moment jest skreślony w obecnej drużynie. Trener Hellasu na ostatniej konferencji prasowej jasno zaznaczył, że nie widzi miejsca polskiemu zawodnikowi w jego drużynie i zalecił mu, aby poszukał nowego klubu. Do końca okna pozostało jeszcze kilka dni i piłkarz razem ze swoim agentem poszukują nowego zespołu.

Media są już przekonane, że padł ostateczny wybór. Mariusz Stępiński od nowego sezonu będzie zawodnikiem zespołu Lecce, który na co dzień występuje w Serie B. Między obiema stronami trwają zaawansowane rozmowy i wiele wskazuje na to, że niedługo osiągną pełne porozumienie.

Popularny „Stempel” miałby zostać wypożyczony do końca sezonu 2020-21. Nie wiadomo, czy w umowie znajdzie się klauzula, która pozwoliłaby Lecce wykupić go z werońskiego klubu.

Jeszcze niedawno Stępińskiego łączono z włoską Genoą, jednak ostatecznie zespół z Genui nie zdecydował się sprowadzić polskiego zawodnika.