/Saga trwa. Milik blisko odejścia?
fot. Илья Хохлов, licencja CC 3.0

Saga trwa. Milik blisko odejścia?

Od kilku miesięcy transfer Arkadiusza Milika jest na pierwszych stronach gazet. Kto teraz pozostał w walce o reprezentanta Polski?

Do niedawna wydawało się, że Milik zasili Juventus. Mistrz Włoch mocno zabiegał o naszego zawodnika i twardo negocjował z Napoli, które niechętnie chciało oddać piłkarza największemu rywalowi. W momencie przyjścia Andrei Pirlo na ławkę trenerską Juve, transfer Milika znacząco się oddalił. W tym momencie wszystko wskazuje na to, że „Stara Dama” nie jest przeznaczona dla polskiego napastnika.

Teraz numerem jeden wydaje się być AS Roma. Włoskie media ćwierkały kilka dni temu o powodzeniu negocjacji, jednak znów pojawiły się komplikacje. Napoli nie jest zadowolone z warunków postawionych przez stołeczny klub. Ten oferuj 10 milionów euro i Cengiza Ündera, co nie zadowala Azzurri. Oczekują wyłącznie 40 milionów w gotówce.

Milik niemal na pewno nie zostanie w Napoli na kolejny sezon. Trwająca saga sprawiła, że jest znienawidzony pod Wezuwiuszem. W ostatnim sparingu zmarnował wiele okazji strzeleckich i w momencie, gdy schodził z boiska, został wygwizdany przez fanów. Neapol to już dla niego ziemia spalona.