/Krzysztof Piątek we Fiorentinie?

Krzysztof Piątek we Fiorentinie?

Bardzo prawdopodobne, że Krzysztof Piątek będzie bohaterem kolejnego już transferu. O usługi polskiego napastnika zabiega Fiorentina.

W styczniu tego roku napastnik przeniósł się z Milanu do Herthy Berlin. Niemieckich boisk nie podbił w takim stylu jak zrobił to w Italii, jednak rozegrał znośną połowę sezonu w Bundeslidze, choć nie miał zapewnionego miejsca w składzie. Polak często rozpoczynał mecze z ławki rezerwowych i wchodził na plac gry w drugiej połowie. Reprezentant Polski potrafił jednak zrobić różnicę i sprawić, aby ofensywa Herthy grała zdecydowanie lepiej.

Jak się okazuje, piłkarz z Dzierżoniowa po raz kolejny może zmienić miejsce pracy. Według włoskich mediów Fiorentina jest zdeterminowana, aby pozyskać Piątka. Co ciekawe, on sam pozytywnie odbiera możliwość powrotu na Półwysep Apeniński i czeka na rozwój wydarzeń. Władze niemieckiego klubu również nie zamierzają robić większych przeszkód i wysłuchają oferty Włochów.

Czy to oznacza, że Piątek nie ma czego szukać w obecnym zespole? W Berlinie tworzy się bardzo ciekawy projekt, którego głównym architektem jest Bruno Labbadia. Ostatnie mecze Bundesligi w wykonaniu „Alte Dame” pokazują, że drzemie w nich ogromny potencjał i nadchodzący sezon może być przełomem. Z drużyny odszedł podstawowy napastnik Vedad Ibišević, zatem pozycja Piątka znacząco wzrosła.

Polski zawodnik nie potrafi odnaleźć sobie miejsca. Jeśli transfer do Fiorentiny zostanie sfinalizowany, będzie to jego czwarty klub w dwuletniej, zagranicznej przygodzie.