/Juventus chce Papu Gomeza!

Juventus chce Papu Gomeza!

Jeśli nie nastąpi cud lub wyjątkowa zmiana okoliczności, Papu Gomez zamieni Atalantę Bergamo na Juventus jeszcze w styczniu 2021 roku. Władze Bianconerich mocno starają się o argentyńskiego pomocnika.

Atalanta Bergamo do świadomości szerszego grona kibiców weszła w poprzednim sezonie. Rewelacja Serie A nie dość, że zakwalifikowała się do Ligi Mistrzów, to osiągała tam spektakularne (jak na swoje warunki) wyniki. Z turnieju odpadła dopiero w ćwierćfinale z późniejszym finalistą PSG, tracąc prowadzenie i wygraną w ostatnich 3 minutach spotkania.

Do tej pory ekipa spod Mediolanu opierała się wyprzedaży, co zwykle było standardem w przypadku mniejszych klubów, których gracze prezentowali swoje umiejętności na salonach przed możnymi piłkarskiego świata.

I prawdopodobnie Papu Gomez również pozostałby w Atalancie, gdyby nie jego konflikt z trenerem Gian Piero Gasperinim. Nie do końca wiadomo, o co chodzi, jednak zawodnik klubowym władzom dał jasno do zrozumienia: albo on, albo ja.

Znany włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio poinformował we wtorek, że Juventus przystąpił do wyścigu o Gomeza. Piłkarzem interesują się bowiem też inne włoskie kluby, m.in. Inter, Milan, Napoli czy Roma.

Kluczowe znaczenie dla przeprowadzki Gomeza do Turynu będzie miał transfer Federico Bernardeschiego. Jeśli zawodnik zgodnie ze spekulacjami przejdzie do Herthy Berlin, Juventus sięgnie po Argentyńczyka.

Według La Gazetta dello Sport Gomez będzie kosztował ok. 10 milionów euro. To kwota, która dla Juventusu nie stanowi żadnego problemu. Pytanie, czy zdąży przed konkurencją?