/Ibrahimović na dłużej w Milanie

Ibrahimović na dłużej w Milanie

Koniec sagi ze szwedzkim zawodnikiem w roli głównej. 38-latek nie zamierza opuścić szeregów zespołu z Mediolanu i zwiąże się z nim nowym kontraktem.

Przez ostatnie miesiące dużo mówiło się o możliwym transferze Ibry do innego zespołu. W mediach pojawiały się spekulacje, że sezon 2019-20 będzie jego ostatnim w Milanie i opuści Włochy po pół roku od podpisania umowy. Łączono go wówczas ze szwedzkim klubem Hammarby IF, którego jest współwłaścicielem. W trakcie pandemii koronawirusa trenował razem ze sztokholmskim zespołem, co jedynie nasiliło plotki o jego domniemanym odejściu.

Sytuacja zmieniła się w momencie, gdy ogłoszono, że Stafano Pioli pozostanie na dłużej trenerem Milanu. 54-letni szkoleniowiec z Parmy jest wielkim fanem umiejętności doświadczonego Szweda i zawsze na niego stawia. Ibrahimović wyczuł w tym okazje i usiadł z władzami klubu do rozmów na temat nowego kontraktu.

Najlepiej poinformowani dziennikarze na rynku transferowym są zgodni, negocjacje zostały sfinalizowane i Zlatan zostanie w Milanie na kolejny sezon. Piłkarz zgodził się nawet na obniżkę płac, na mocy poprzedniej umowy inkasował nawet 10 milionów euro. Nowy kontrakt będzie ważny do czerwca 2021 roku i będzie istniała możliwość prolongowania go po zakończeniu sezonu.

Szwed w minionym sezonie Serie A zagrał w 18 spotkaniach i strzelił 10 goli.