/Diego Godin nowym zawodnikiem Cagliari!
fot. Ailura, licencja cc 3.0

Diego Godin nowym zawodnikiem Cagliari!

Klub z Sardynii dopiął kolejny, bardzo ciekawy transfer. Barwy Cagliari od teraz będzie reprezentował Diego Godin, w ostatnim latach jeden z najlepszych, środkowych obrońców na świecie.

Reprezentant Urugwaju znów zmienia otoczenie. W szeregach Interu Mediolan nie miał szans na regularną grę, Antonio Conte przekreślił go w przedbiegach nowego sezonu, przez co środkowy obrońca musiał szukać nowego klubu.

Wybór padł na Cagliari. Zespół z Sardynii wzmacnia swoje szeregi na sezon 2020-21 i jednym z naglących potrzeb było sprowadzenie nowego, doświadczonego obrońcy. Godin prezentuje idealny profil szukanego defensora, przez co Cagliari zaoferowało mu długoterminową umowę do 2023 roku. Wczoraj obie strony podpisały niezbędne dokumenty i piłkarz został oficjalnie zaprezentowany.

Godin będzie rywalizował o pozycję w składzie między innymi z Sebastianem Walukiewiczem. Bardzo prawdopodobne jest, że środek defensywy Cagliari będzie składał się z polsko-urugwajskiego duetu. Byłaby to znakomita informacja dla 19-letniego Walukiewicza. Godin to bardzo doświadczony i przede wszystkim obyty obrońca, który może przelać ogromną wiedzę polskiemu zawodnikowi. Sebastian ma zatem szanse poważnie się rozwinąć u bogu 34-letniego Urugwajczyka.