/Chelsea rozbija bank

Chelsea rozbija bank

To już pewne, angielska Chelsea jest zwycięzcą tegorocznego okna transferowego. The Blues już wcześniej przeprowadzili zjawiskowe transfery, teraz do drużyny dołączają także Kai Havertz, Ben Chilwell oraz Thiago Silva.

Frank Lampard będzie miał w czym lepić w kolejnym sezonie. Roman Abramowicz nie żałował grosza swojemu trenerowi i pozwolił mu zaszaleć na rynku transferowym. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo Chelsea sfinalizuje trzy potężne wzmocnienia.

Kai Havertz już od kilku tygodni jest łączony z „The Blues”. Najlepiej poinformowani dziennikarze donosili, że obie strony cały czas prowadzą negocjacje i przyszłość Niemca jest coraz bliżej Londynu. Teraz jest już pewne, że Havertz przeniesie się do Anglii i w kolejnym sezonie będzie reprezentował barwy Chelsea. Bayer Leverkusen zainkasuje za swojego zawodnika… 80 milionów euro! Mówi się, że kwota osiągnie nawet 100 milionów euro, jeśli zostaną uruchomione pewne klauzule w kontrakcie zawodnika.

Thiago Silva pożegnał z się PSG po przegranym finale Ligi Mistrzów i dołączy do „The Blues” w ramach wolnego transferu. Brazylijczyk ma podpisać dwuletnią umowę, zgodził się nawet na rażącą obniżkę płac. W Londynie ma zarabiać połowę tego, co dostawał w Paryżu.

Na horyzoncie widać również transfer Bena Chilwella z Leicester. 23-letni Anglik w kolejnych dniach ma przejść testy medyczne przed podpisaniem kontraktu.

Warto przypomnieć, że kilka miesięcy wcześniej Chelsea zrealizowała dwa wielkie hity transferowe w postaci Timo Wernera oraz Hakima Ziyecha.