/Miało być tak piękne, a wyszło jak zawsze

Miało być tak piękne, a wyszło jak zawsze

Legia Warszawa zdążyła się już skompromitować w nowym sezonie. Mistrz Polski przegrał z Omonią Nikozja 0:2 i odpadł z eliminacji do fazy grupowej LM.

„Człowiek wiedział, ale trochę się łudził” – słynne już powiedzenie idealnie pasuje do środowego meczu Legii z mistrzem Cypru. Początek spotkania był niezły w wykonaniu polskiej drużyny, ale wraz z upływem minut Legioniści wyraźnie słabli i grali coraz gorzej, nakręcając tym samym drużynę przeciwników.

Podstawowy czas gry nie przyniósł rozstrzygnięcia i niezbędna była dogrywka. W niej lepsza okazała się drużyna Omonii, która zdobyła dwa gole i wykopała Legię Warszawa z eliminacji do Ligi Mistrzów.

Ciężko jakkolwiek opisać blamaż warszawian. Udane transfery oraz przemeblowana kadrowe sprawiły, że pojawiły się nadzieje w kontekście walki na europejskich stadionach. Ostatnie mecze piłkarzy Vukocivia w Ekstraklasie oraz w eliminacjach dalece odbiegały od oczekiwań, przez co porażka na kontynentalnej arenie wisiała w powietrzu. Nikt jednak nie przewidział, że nastąpi to już w starcu ze słabą Omonią.

Teraz przed Legią eliminacje do fazy grupowej Ligi Europy. Niebawem warszawski klub pozna swojego przeciwnika w III. rundzie eliminacyjnej. Czy polski klub ma szanse na miejsce w fazie grupowej? Aktualna forma sprawia, że to bardzo wątpliwe.