/Dobra gra w Europie popłaca

Dobra gra w Europie popłaca

Polskie drużyny o dziwo całkiem nieźle prezentują się w europejskich pucharach i bardzo prawdopodobne jest, że będziemy mieli dwóch przedstawicieli w fazie grupowej Ligi Europy. Dobra gra ma swoje pozytywne odzwierciedlenie w krajowym rankingu UEFA.

Polscy kibice w ostatnim czasie mogą czuć się rozpieszczani przez rodzime kluby, które z powodzeniem występują na europejskiej arenie. Przez eliminacje jak burza idzie Lech Poznań, który miażdży rywali i teraz czeka na ostateczne starcie w IV. rundzie przeciwko belgijskiemu Royal Charleroi.

Legia Warszawa podobnie jak Kolejorz zagra w ostatniej rundzie eliminacyjnej, jednak wcześniej zdążyła wyłapać tzw. „eurowp***l” i odpadła po sromotnym występie z II. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów z niżej notowaną Omonią Nikozja. W decydującym starciu o miejsce w fazie grupowej LE, Legioniści powalczą z azerskim Qarabagiem.

Niestety z eliminacjami pożegnał się Piast Gliwice. Były już mistrz Polski zagrał całkiem solidnie w starciu z Kopenhagą, jednak Duńczycy byli wyraźnie skuteczniejsi i odprawili z kwitkiem polski zespół pokonując go 2:0 w trzeciej rundzie. Jeszcze wcześniej z kwalifikacji odpadła Cracovia.

Dzięki wygranym polskich zespołów, nasz kraj zyskał solidną ilość punktów w krajowym rankingu UEFA. Aktualnie Polska ma 14,125 punktów i zajmuje cały czas odległe miejsce, jednak krok po kroku pnie się do góry. Teraz wyprzedziliśmy Węgrów i plasujemy się na 30. miejscu. Według wstępnych wyliczeń, jeśli obie polskie drużyny znajdą się w fazie grupowej, Polska będzie zajmowała 27. pozycję.