/Zinedine Zidane może nie pojechać na mecz z Osasuną
Fot. Tasnim News Agency, licencja Creative Commons

Zinedine Zidane może nie pojechać na mecz z Osasuną

Trener Realu Madryt nie wziął udziału w czwartkowym treningu drużyny. Wszystko z powodu stwierdzenia pozytywnego wyniku testu na COVID-19 u bliskiej osoby.

Francuz otrzymał już negatywny wynik w teście antygenowym, ale musi poczekać na wynik testu PCR. Powołując się na kanał La Sexta, rezultat tego drugiego powinien być znany jeszcze w czwartek wieczorem.

Jednak nawet w przypadku potwierdzenia braku koronawirusa u Zidane’a protokoły La Liga mogą uniemożliwić mu poprowadzenie drużyny w wyjazdowym meczu z Osasuną zaplanowanym na sobotę.

Zgodnie z obecnym regulaminem ligowym, po otrzymaniu negatywnego wyniku u danej osoby kolejny test musi być przeprowadzony trzy dni później. Wszystko zależy również od tego, kiedy Zidane miał ostatni kontakt z osobą zakażoną.

Jeśli nie będzie mógł zasiąść na ławce trenerskiej, jego obowiązki na El Sadar przejmie asystent David Bettoni.

Ponadto Real planuje udać się do Pampeluny już w piątek o godz. 19:00, przyspieszając podróż z powodu niesprzyjającej pogody, która nawiedziła Hiszpanię. Nie wiadomo, jakie warunki będą panować o wyznaczonej godzinie spotkania. W przypadku, gdy mecz nie odbędzie się zgodnie z terminarzem w sobotę o godz. 21:00, może zostać rozegrany dzień później o godz. 12:00.