/Zapowiedź dobrego w FC Barcelonie?

Zapowiedź dobrego w FC Barcelonie?

Za wcześnie na jakiekolwiek wnioski, jednak fakty mówią same za siebie. FC Barcelona wygrała drugi mecz ligowy z rzędu i prezentuje bardzo dobrą grę.

Tłumnie zapowiadana rewolucja nie nastąpiła. Szatnia miała zostać solidnie wywietrzona, jednak oprócz odejścia Suareza, Rakiticia czy Vidala żadne inne, ważniejsze zmiany nie nastąpiły. Mimo nieodmienionego składu widać rękę Ronalda Koemana, dzięki której FC Barcelona zaczęła grać dobrą i solidną piłkę. Katalończycy pokonali w czwartkowy wieczór Celtę Vigo na własnym boisku – to pierwszy taki przypadek od blisko pięciu lat!

Gra byłego mistrza Hiszpanii znacząco się zmieniła. Bardzo dobrze funkcjonuje ofensywa, łącznie ze środkiem pola. Zabójcza skutecznością emanuje Ansu Fati, który wyrasta na lidera zespołu. Leo Messi wciąż jest głównym kołem napędowych drużyny, a Phillippe Coutinho wrócił z wypożyczenia, nabrał nowej motywacji i teraz napędza ataki hiszpańskiego krezusa.

Jedynym minusem jest gra Antoine Griezmanna, Francuz jest kompletnie bez formy i nie potrafi się odnaleźć w akcjach swojego zespołu.

Czy FC Barcelona pod batutą Holendra zacznie długofalowo grać na miarę oczekiwań? Z osądami warto poczekać jeszcze kilka tygodni lub nawet miesięcy. Pierwsze, pozytywne sygnały już dochodzą z Camp Nou. Jedna jaskółka wiosny nie czyni…