/Sergio Ramos mówi Nie Realowi Madryt

Sergio Ramos mówi Nie Realowi Madryt

Umowa kapitana Królewskich kończy się w czerwcu 2021 roku. Jeszcze jakiś czas temu wydawało się, że przedłużenie jej będzie jedynie formalnością. Jednak całkiem prawdopodobne jest również odejście Ramosa z Realu!

Głównym powodem przeciągających się negocjacji Ramosa z władzami klubu jest długość zaproponowanego kontraktu. 34-letni obrońca ma przed sobą umowę na 12 miesięcy. Dzięki niej zarobiłby mniej więcej tyle samo, ile zarabia teraz (ok. 12 milionów euro za sezon). Choć nadal obowiązuje 10-procentowa obniżka płac w klubie na ten sezon, którą również należy wziąć pod uwagę.

Zdaniem dziennikarzy hiszpańskiej Marki, do 1 stycznia rozmowy toczyły się standardowo i wydawało się, że od złożenia podpisu na kontrakcie przez piłkarza dzieli jedynie uzgodnienie szczegółów. Jednak po Nowym Roku wszystko się zmieniło. Ramos po prostu odrzucił roczne przedłużenie umowy oferowane przez Real.

Władze przyjęły tę decyzję ze zdziwieniem, ale zaakceptowały ją i wiedzą, że teraz piłkarz będzie czekał na propozycje z innych klubów. Nie zamierzają jednak zmieniać swojej. Zawodnikom po 30 roku życia oferują system przedłużania umów rok po roku, taka jest polityka klubu.

Prezes Realu, Florentino Pérez, jako sprawny i doświadczony przedsiębiorca, w czasie pandemii koronawiursa szybko wprowadził zmiany w klubie. Szereg działań dotyczy m.in. braku przedłużenia umów z niektórymi piłkarzami, obniżek płac, cięcia kosztów i ostrożnej polityki transferowej. Mimo posiadanego zabezpieczenia, nie zamierza ryzykować finansami klubu. Zwłaszcza po obserwacji zawirowań i zaniedbań w FC Barcelonie.

Nikt w Realu Madryt nie kwestionuje zasług Ramosa dla klubu, ale jednocześnie nie chce robić wyjątków i rezygnować z rozsądnej polityki. A Wy wyobrażacie sobie Królewskich bez ich legendarnego kapitana?