/Messi jedną nogą poza Barceloną?
fot. L.F.Salas, licencja CC-by-2.0

Messi jedną nogą poza Barceloną?

Nad obozem FC Barcelony krążą czarne chmury. To rzecz jasna efekt ostatniej klęski z Bayernem Monachium 2:8 w Lidze Mistrzów. Niewykluczone, że Leo Messi spakuje manatki i poszuka nowego zespołu.

Zespół Dumy Katalonii czeka olbrzymie zmiany. Quique Setien oraz Eric Abidal zostali zwolnieni na przełomie ostatnich dni, a w ich miejsce pojawili się odpowiednio Ronald Koeman oraz Ramon Planes. Obaj panowie będą najbardziej odpowiedzialni za pion sportowy i odbudowę drużyny, która kilka dni temu rozsypała się w drobny mak.

Rewolucja dosięgnie również szeregi zawodników. Duża część graczy opuści szatnię Blaugrany a w ich miejsce pojawią się nowi piłkarze, którzy mają wtłoczyć świeżą krew do organizmu Barcy. Po meczu z Die Roten pojawiła się informacja, że Leo Messi zapowiedział swoje odejście z drużyny. Okazuje się, że nie były to wyłącznie medialne kaczki.

Rozgłośnia RAC1, czyli jedno z najlepszych źródeł informacji o FC Barcelonie poinformowała, że Messi spotkał się z Ronaldem Koemanem. Obaj Panowie wymienili się wizjami drużyny Barcelony i argentyński zawodnik zaznaczył, że poważnie myśli nad odejściem z Katalonii. Natomiast Koeman zapewnił go, że Argentyńczyk będzie miał niepodważalną pozycję w jego zespole.

Kontrakt Messiego jest ważny do końca czerwca 2021 roku. Czy to oznacza, że nadchodzący sezon będzie ostatnim dla La Pulgi w Katalonii?