/Koniec pewnej epoki w FC Barcelonie
fot. L.F.Salas, licencja CC 2.0

Koniec pewnej epoki w FC Barcelonie

To już niemal pewne, Luis Suarez odejdzie z FC Barcelony. Nowy szkoleniowiec nie widzi mu miejsca w swojej drużynie.

O przyszłości Luisa Suareza mówi się dość głośno w ostatnich dniach. FC Barcelona szuka nowego napastnika i pozycja obecnego snajpera znacząco stopniała. Suarez miał być jedną z „ofiar” rewolucji, którą drużyna ma przejść wskutek niedawnej kompromitacji z Bayernem Monachium. Po przyjściu Ronalda Koemana na Camp Nou to Holender miał zadecydować o dalszym bycie „El Pistoelro” w szeregach Barcy.

Według hiszpańskich źródeł obaj panowie wczoraj odbyli rozmowę telefoniczną. Koeman jasno zakomunikował Suarezowi, że nie widzi dla niego miejsca w swoim projekcie i jego czas w FC Barcelonie dobiegł końca. Zgodnie z relacją dziennikarzy, rozmowa trwała niecałe… trzy minuty.

Suarez jest ponoć wściekły z takiego zachowania Koemana. Uważa, że nie zasłużył na tak szybkie skreślenie, mając na uwadze jego wkład dla drużyny przez ostatnie sześć lat. Na całym okiem nieprzychylnie patrzą również kibice, którym również nie podoba się sposób, w jakim Koeman odmówił Suareozowi dalszej gry.

Co dalej z Urugwajczykiem? Bardzo prawdopodobne jest, że wróci do holenderskiego Ajaxu. Już wcześniej zespół z Amsterdamu badał opcję sprowadzenia go do swojej drużyny. Teraz zadanie jest o wiele łatwiejsze, biorąc pod uwagę, że bramkostrzelny piłkarz jest na wylocie.