/Kolejna wtopa zarządu FC Barcelony

Kolejna wtopa zarządu FC Barcelony

O FC Barcelonie w ostatnim czasie można powiedzieć wiele, najwięcej w negatywnym odniesieniu. Teraz można wrzucić kolejny kamyczek do ogródka włodarzy Dumy Katalonii.

Jak już powszechnie wiadomo, Philippe Coutinho zdobył z Bayernem Monachium puchar Ligi Mistrzów. Wypożyczony z FC Barcelony zawodnik nie był fundamentem tego sukcesu, ale swoją cegiełkę niewątpliwie dołożył i dla przykładu zdobył dwa gole w meczu przeciwko Dumie Katalonii w ćwierćfinale. Jak się okazuje, Liverpool otrzyma pięć milionów euro za to, że ich były zawodnik wygrał europejski puchar i kwotę pokryje FC Barcelona. Dlaczego?

Otóż to wynik błędu katalońskich prawników, którzy konstruowali umowę pomiędzy FC Barceloną a Liverpoolem przy transferze Coutinho. Znalazł się w niej zapis, dzięki któremu Liverpool może liczyć na dodatkowe pieniądze w momencie, gdy zawodnik wygra Ligę Mistrzów. Błąd polegał na tym, że w zapisie nie sprecyzowano klubu, w którego barwach Brazylijczyk miałby wznieść puchar. Nie znalazły się wytyczne, że chodzi wyłącznie o FC Barcelonę. Sprawia to, że klauzula uruchomiła się w momencie, gdy napastnik zdobył „uszaty puchar” w barwach Bayernu Monachium.

Brazylijski piłkarz po zakończonym sezonie wraca do FC Barcelony i jak się okazuje, nie jest stracony na hiszpańskiej ziemi. Ronald Koeman chce, aby był częścią jego drużyny. Obaj panowie już za kilka dni odbędą wspólną rozmowę.