/Depay dementuje plotki o transferze do Barcelony
Fot. Steffen Prößdorf, licencja Creative Commons

Depay dementuje plotki o transferze do Barcelony

Czuję się dobrze w Lyonie – tymi słowami holenderski napastnik dał do zrozumienia, że nie odejdzie z drużyny w zimowym okienku transferowym. O jego przejściu do Blaugrany spekuluje się od momentu przejęcia klubu przez Ronalda Koemana.

Piłkarz Olympique Lyon zadeklarował, że pozostanie we francuskiej drużynie do ostatniego dnia obowiązującego go kontraktu, który wygasa latem. Dopiero wówczas będzie gotowy negocjować z FC Barceloną.

Skupiam się na moich celach z Lyonem. Nie chcę teraz podejmować żadnej decyzji odnośnie mojej przyszłości, gdyż czuje się tu dobrze. Nie chcę robić zamieszania. Mamy dobry zespół, lubię prezydenta (Jean-Michela Aulasa – przyp. red.), zobaczymy, co się stanie. Tylko on i ja wiemy, co wydarzyło się w ciągu ostatnich czterech sezonów. Teraz myślę tylko o sobotnim meczu, to wszystko, co mam do powiedzenia – powiedział zawodnik.

Na szczęście dla kibiców Olympique plotki i zawirowania na temat przyszłości piłkarza nie wpłynęły na jego dyspozycję. W środowym meczu z Lens strzelił dwa gole, a jego drużyna wygrała 3:2.

Memphis Depay był bliski przejścia do Dumy Katalonii zeszłego lata, ale niestabilna sytuacja finansowa tego klubu uniemożliwiła przeprowadzenie transferu. W Barcelonie niedługo dojdzie do wyboru prezydenta i wcale nie jest pewne, czy w przyszłości nowe władze nadal będą chciały pozyskać napastnika.