/Pogoń Szczecin o krok od hitowego transferu

Pogoń Szczecin o krok od hitowego transferu

Szczeciński klub cały czas poszukuje nowego napastnika, który będzie gwarancją goli w nowym sezonie Ekstraklasy. Zgodnie z medialnymi informacjami, numerem jeden na liście jest słoweński golleador  Luka Zahovič.

Jak informuje bardzo dobrze obyty na rynku transferowym użytkownik Twittera Janekx89, Pogoń Szczecin już w najbliższym czasie może sfinalizować hitowy transfer. Napastnik  Luka Zahovič jest bardzo bliski dołączenia do „Portowców” i zasilenia ich szeregów. Jeśli klub sfinalizuje transfer, będzie to jedna z największych bomb w trakcie letniego okna transferowego Ekstraklasy.

24-latek to reprezentant Słowenii, co prawda w seniorskiej kadrze swojego kraju zagrał raptem w trzech meczach, to już na szczeblach juniorskich prezentował się wybornie. Aktualnie reprezentuje barwy rodzimego NK Maribor. W 196 meczach strzelił aż 81 goli i zanotował 19 asyst. Za każdy swój występ w słoweńskiej lidze zbiera bardzo wysokie oceny i prezentuje rażącą skuteczność.

Dawno w polskiej lidze nie było zagranicznego zawodnika, który przyjeżdża do Polski z tak solidnymi liczbami. To oczywiście nie jest gwarancją dobrych występów, ale daje olbrzymie nadzieje i istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo udanej transakcji.

Jak wygląda kwestia finansowa? Zahoviciowi w przyszłym roku kończy się kontrakt z Mariborem, więc cena nie będzie zatrważająca. Może wynosić raptem kilkaset tysięcy euro. Zachodnio-pomorski klub jest bardzo zdeterminowany do podpisania nowego napastnika, przez co będzie w stanie wyłożyć taką gotówkę na stół.