/Młodzieżowy reprezentant Japonii trafi do Górnika Zabrze?

Młodzieżowy reprezentant Japonii trafi do Górnika Zabrze?

Górnik Zabrze gorączkowo poszukuje napastnika. Jednym z kandydatów obstawienia tej pozycji w śląskim klubie jest Taichi Hara. Przedstawiciele Japończyka negocjują jego transfer.

Po opuszczeniu Górnika przez Igora Angulo klub nie zdołał uzupełnić luki w ataku żadnym wartościowym i bramkostrzelnym zawodnikiem. Mimo tego klub zakończył 2020 rok na wysokim 5 miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy. Aby jednak dotrzeć do miejsc premiowanych grą w europejskich pucharach, Zabrzanie muszą sięgnąć po odpowiedniego napastnika.

Taichi Hara występuje obecnie w FC Tokyo. W J1 League w sezonie ligowym 2020 strzelił 3 bramki i zanotował jedną asystę, rozgrywając 26 meczów. Jednak 21-latek miał bardzo udany poprzedni sezon 2019, w którym zdobył aż 19 goli w 30 spotkaniach.

Hara występował już na polskich boiskach. W 2019 roku był w składzie młodzieżowej reprezentacji Japonii, która zagrała na mistrzostwach świata U-20 odbywających się w Polsce. Nie był jednak pierwszoplanową postacią kadry. Wystąpił w dwóch meczach grupowych (z Meksykiem i Włochami) oraz w spotkaniu 1/16 finału (z Koreą Południową), za każdym razem wchodząc na murawę w końcówce.

W kraju Kwitnącej Wiśni Taichi Hara określany jest japońskim Lewandowskim. Sam zawodnik mówi, że wzoruje się właśnie na polskim napastniku Bayernu Monachium. Michał Zichlarz z portalu Interia Sport rozmawiał z agentem piłkarskim Takashim Morimoto, który potwierdził rozmowy zawodnika z Górnikiem Zabrze. Marimoto twierdzi, że transfer byłbym bardzo korzystnym ruchem dla obu stron, gdyż Hara jest bardzo zdeterminowany, by osiągnąć sukces w futbolu. Ocenia, że ma potencjał na grę nawet w Bundeslidze czy Premier League.

To, czy Hara trafi do Górnika Zabrze i na jakich zasadach, wyjaśni się w ciągu kilku najbliższych dni.