/Bartosz Salamon zawodnikiem Lecha?
licencja Creative Commons

Bartosz Salamon zawodnikiem Lecha?

Klub ze stolicy Wielkopolski szuka zawodników do formacji obronnej. Jednym z kandydatów do uzupełnienia składu jest Bartosz Salamon ze SPAL Ferrara.

Pierwsi o zainteresowaniu Lecha zawodnikiem grającym w Serie B poinformowali Radosław Nawrot oraz Damian Smyk z portalu Weszło. Według dziennikarzy transfer jest już na ostatniej prostej i niedługo zawodnik złoży podpis na kontrakcie.

Co ciekawe, Bartosz Salamon urodził się właśnie w Poznaniu. Jako zdolny 13-latek grał nawet w młodzieżowych drużynach Lecha. Jednak po dwóch latach został wypatrzony przez skautów z Włoch i trafił do tego kraju. Tam był zawodnikiem różnych klubów: Brescii Calcio, Sampdorii Genua, Cagliari i AC Milan. Choć w tym ostatnim nie zdołał zagrać ani jednego spotkania.

Początkowo środkowy obrońca nie myślał o przeprowadzce. Pomimo spadku jego klubu z Serie A zamierzał kontynuować grę na zapleczu pierwszej ligi. Nie był jednak faworytem trenera Pasquale Marino i rzadko mieścił się w pierwszym składzie. To skłoniło go do poszukiwania nowego klubu.

W drużynie Lecha Poznań może mieć dużo mocniejszą pozycję, gdyż drużyna ma wyraźny problem z obsadzeniem obrony.

29-letni Salamon to już doświadczony stoper. Włodarze Lecha liczą, że będzie sporym wzmocnieniem. Piłkarz rozegrał niemal 140 meczów w Serie B i ponad 60 spotkań w Serie A. Znalazł się również w kadrze reprezentacji Polski na Euro 2016, ale w drużynie narodowej zagrał jedynie 9 razy.

Obrońcą interesowała się również Legia Warszawa, ale przejście do Lecha jest najbardziej prawdopodobne. Być może Salamon zdąży polecieć z drużyną na obóz do Belek w Turcji.