/Arvydas Novikovas opuścił Legię Warszawa
fot. Sofik, licencja CC BY-SA 3.0

Arvydas Novikovas opuścił Legię Warszawa

Litewski pomocnik po nieudanej przygodzie w stołecznym klubie podjął się nowego wyzwania. Od nowego sezonu będzie reprezentował barwy tureckiego beniaminka.

Arvydas Novikovas znacząco zawiódł w Legii Warszawa. Mistrz Polski sprowadził go przed rokiem z Jagiellonii Białystok, gdzie brylował na boiskach Ekstraklasy i był czołową postacią drużyny „Dumy Podlasia”. Warszawianie wyłożyli za Litwina około milion złotych i sprowadzili go na Łazienkowską, widząc w nim olbrzymie wzmocnienie pierwszego składu. Włodarze CWKS mocno się rozczarowali, jego dyspozycja w szeregach „Wojskowych” znacząco różniła się od tej prezentowanej w Białymstoku. Novikovas grał słabo, popełniał wiele błędów i zawodził w najważniejszych momentach. Szybko przyszyto mu metkę niewypału transferowego.

W ostatnim sezonie wystąpił w 25 meczach i strzelił 4 gole. Z biegiem czasu stracił pozycję w Legii i mocno spadł w hierarchii wyborów trenera Vukovicia, który wolał stawiać na innych zawodników. Brak gwarancji regularnych występów i dezaprobata ze strony kibiców sprawiła, że Novikovas po roku od transferu zdecydował się na kolejną zmianę klubu.

29-latek od nowego sezonu będzie reprezentował barwy BB Erzurumspor, który w tym roku wywalczył awans do Super Lig – najwyższej klasy rozgrywkowej w Turcji. Litwin przeszedł pomyślnie badania medyczne i podpisał kontrakt z beniaminkiem. Klub z Erzurum zapłacił polskiemu klubowi około pół miliona euro, choć oficjalnie nie poinformowano o kwocie transferowej.