/Watzke: Sancho był gotowy na transfer
Fot. Вячеслав Евдокимов, licencja Creative Commons

Watzke: Sancho był gotowy na transfer

Jadon Sancho w zeszły weekend strzelił swojego pierwszego gola w Bundeslidze w tym sezonie. Po trudnych sześciu miesiącach dla zawodnika prezes Borussii Dortmund Hans-Joachim Watzke przyznał, że Anglik był gotowy na transfer zeszłego lata.

Podczas letniego okna transferowego kibice byli świadkami sagi związanej z przejściem Anglika do Manchesteru United. Jednak Sancho ostatecznie nie trafił na Old Trafford. Borussia oczekiwała sprawnego przeprowadzenia transakcji i szybkiego podpisania umowy.

Zamiast tego władze Manchesteru United przeciągały sprawę i próbowały obniżać kwotę klauzuli za zawodnika. Byli pewni, że kwestią czasu jest ugięcie się Borussii i zejście z ceny za napastnika, która oczekiwała za niego 120 milionów euro. Jakie było ich zdziwienie, kiedy okazało się, że Niemcy poważnie traktują swoje zapowiedzi i ostatecznie zablokowali transfer.

Jadon był już gotowy na zmianę klubu – przyznał Watzke na łamach Kickera. Wydaje mi się, że w pewnym momencie myślał za dużo o transferze, co miało wpływ na obniżkę jego formy – przyznał prezes Borussii.

Jednak widziałem, jak bardzo starał się wrócić do dyspozycji przez ostatnie kilka tygodni. – dodał Watzke.

Prezes klubu z Dortumndu powtórzył, że Sancho na pewno nie odejdzie w styczniu. Jednak jak donosi znany włoski dziennikarz, Fabrizio Romano, piłkarz ustalił już indywidualne warunki z Czerwonymi Diabłami i zasili ich szeregi latem.